Jsme tu pro vás již od roku 1993
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Aligátoři a národní park Everglades

Krajina plná mokřadů a jedinečné fauny a flóry. To je národní park Everglades na jihu Floridy v USA. Kdy park navštívit? A čím láká tolik turistů?

Národní park Everglades, USA

Everglades se stal národním parkem v roce 1947, v roce 1979 byl zapsán i na seznam světového dědictví UNESCO. Plocha parku se rozkládá na území velkém 610 tisíc hektarů, což z něj dělá třetí největší národní park Ameriky.

Mokřady národního parku v minulosti obývali indiáni kmene Seminolů, kteří sem prchali poté, co se stala Florida součástí USA. Jejich životu se věnují unikátní indiánská muzea u hranic Everglades.

Fauna a flora národního parku Everglades

Nejlepší dobou k návštěvě parku jsou zimní měsíce, kdy na Floridě panuje příjemné letní počasí bez bouřek. Žije zde na 350 druhů ptáků, 50 druhů plazů a více než 300 druhů ryb. Everglades je také nekonečnou rostlinnou říší, obdivovat můžete například zdejší mangrovníky a mahagonové porosty, mařici či další unikátní druhy.

Hlavním lákadlem pro turisty jsou však aligátoři, kteří se v parku volně pohybují. Zážitek je o to větší, že zvířata nepozorujete přes plot, ale v jejich přirozeném prostředí. Říká se, že jsou správci zdejšího parku. Narazit na ně můžete téměř všude - v tůních, mokřadech i na vyznačených stezkách. Samci dosahují až 6 metrů. Kromě nich park obývají krokodýli, kajmani, vzácné pumy, anhingy americké (pták příbuzný kormoránu), chřestýši nebo krajty (které jsou coby nepůvodní druh postrachem parku).
V parku můžete kempovat, půjčit si loď anebo jej projít po vyznačených stezkách na vlastní pěst. My rozhodně doporučujeme zkušeného průvodce.

Aligátoři Everglades USA

Zážitkové aligátoří farmy

Další možností, jak pozorovat aligátory jsou aligátoří farmy, které se nachází při hranicích národního parku Everglades. Ty lákají na své aligátoří show a vznášedla (rychlé lodě). Jsou však hlučné, proto se prohánějí mimo území parku a vy "nafasujete" sluchátka do uší. Jde však o skvělý zážitek, díky němuž budete létat krajinou mokřadů jako pták a budete moci v rychlém tempu sledovat zdejší život. Odvážnější se mohou z aligátorem nebo krajtou nechat vyfotit.

Doporučujeme si přibalit kvalitní repelent proti komárům – budete ho potřebovat.

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 37.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
12.07. - 19.07.2023
2023 New York Týdenní nabitý poznávací program po New Yorku v doprovodu skvělého českého průvodce více zde »
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
12.06. - 27.06.2023
2023 USA jihozápad Národní parky + nejzajímavější velkoměsta států Kalifornie, Arizona, Utah, Nevada v doprovodu českého průvodce více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
15.05. - 30.05.2023
2023 USA jihozápad Nejslavnější národní parky v kombinaci s velkoměsty států Kalifornie, Arizony, Utahu a Nevady v doprovodu Martina Šolína více zde »