Jsme tu pro vás již od roku 1993
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Chcete s sebou vzít na dovolenou do USA jídlo? Pak pozor na to, jaké...

Jedete na dovolenou do USA? Pak nezapomeňte, že ne všechno – zejména v případě potravin – lze dovážet. Jaká omezení platí pro dovoz potravin do USA? Jaké jídlo můžete do Ameriky bez problému dovést a jaké naopak nikoliv?

Dovoz potravin do USA

Dovoz ovoce a zeleniny do USA

Zejména kvůli zamezení šíření škůdců je dovážení většiny druhů ovoce a zeleniny do USA buď zakázán, nebo úřady vyžadují dovozní povolení.

Dovoz rostlinných produktů do USA

Rostlinné výrobky (např. nakládaná zelenina, olej, ocet, hořčice, kečup, sirup, med, marmelády, apod.) jsou obecně přípustné. Tyto výrobky však nesmí obsahovat uzeniny ani masné výrobky.

Dovoz masných výrobků do USA

Dovoz masa a výrobků z něj (vč. salámů, uzenin, paštik, konzerv, sušeného masa apod.) je do USA také zakázán. Přísný zákaz dovozu platí i pro trvanlivé varianty těchto produktů. Neprojde vám ani masová varianta svačinky na cestu.

Dovoz mléčných výrobků do USA

Tvrdé sýry (parmezán, chedar apod.) jsou obecně přípustné. To však neplatí pro měkké sýry (sýry v nálevu, ricotta, feta, atd.) a měkký tvaroh, které dovážet nelze. Sýry nesmí obsahovat maso nebo uzeninu.

Dovoz pečiva a sladkostí do USA

Pečivo je pro převoz do Ameriky obecně přípustné v sladké i slané variantě (pokud neobsahuje uzeninu nebo jiný masný produkt). S sebou tak můžete vzít jak chleba, koláče, obiloviny, sladkosti, tak třeba i čokoládu.

Dovoz nealko nápojů, práškových nápojů, kávy a čaje do USA

Pokud do Ameriky plánujete dovézt práškové nápoje, musí být uzavřeny v originálních obalech s uvedeným obsahem v angličtině. Dovoz kávy a čaje do USA není omezen. Zákaz se týká pouze čajů, které obsahují ovoce, příp. listy zeleniny nebo semena, vč. citrusových listů.

Dovoz jídla do Ameriky

Dovoz alkoholu do USA

Jak je to s alkoholem a jeho množstvím? Do USA můžete dovézt jeden litr alkoholu/osobu. Na dovoz alkoholu do USA se vztahuje clo, jehož výše se řídí druhem alkoholu. Clo se také vztahuje na alkohol zakoupený v duty-free obchodech. Osoby mladší 21 let alkoholické nápoje do USA dovážet nesmí. Ani pokud by šlo o dárek.

Proč s sebou chcete potraviny brát?

Pokud nemáte nějaký vážný důvod pro dovoz potravin do Ameriky, raději je do příručních zavazadel ani do kufru nedávejte vůbec. Vyhnete se tak možným nepříjemnostem na letišti. Ceny potravin jsou v USA srovnatelné s těmi našimi. Příjemnou dovolenou!

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 37.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
12.07. - 19.07.2023
2023 New York Týdenní nabitý poznávací program po New Yorku v doprovodu skvělého českého průvodce více zde »
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
12.06. - 27.06.2023
2023 USA jihozápad Národní parky + nejzajímavější velkoměsta států Kalifornie, Arizona, Utah, Nevada v doprovodu českého průvodce více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
15.05. - 30.05.2023
2023 USA jihozápad Nejslavnější národní parky v kombinaci s velkoměsty států Kalifornie, Arizony, Utahu a Nevady v doprovodu Martina Šolína více zde »