Jsme tu pro vás již od roku 1993
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Jak snídají Američané? Tipy na pravou americkou snídani.

Chcete se po ránu najíst jako praví Američané? Zapomeňte na diety a inspirujte se tradiční americkou kuchyní. Americké snídaně jsou pestré, chutné a především vydatné. Stojí za to a dodají vám energii na spoustu hodin.

Vydatná americká snídaně

K americké snídani jednoznačně patří vejce a opečená slanina, do křupava opečené tousty a ovoce. Neméně populární je sladká varianta snídaně v podobě čerstvých lívanců nebo vaflí se šlehačkou. V různých částech Ameriky pak můžete narazit na drobné rozdíly. Například pro jižní části USA jsou typické krupicové či obilné kaše. Oblíbené jsou ale také typické pražené kukuřičné lupínky s mlékem. Na snídaňovém stole ale můžete najít také vepřovou kotletku nebo třeba biftek.

Americká snídaně v USA

Snídani v americkém stylu najdete v mnoha restauracích dokonce nonstop, po celý den.

Co Američané k snídani pijí?

Pestrou snídani Američané zapíjejí slabou kávou, pomerančovým džusem, případně jinou ovocnou šťávou. Ovšem žádnou zvláštností není ani všudypřítomná Coca-Cola, kterou jsou Američané schopni pít spolu s dalšími slazenými sodovkami po celý den. V severní části USA snídani zapíjejí neslazeným ledovým čajem, v jižní části USA si čaj s oblibou doslazují.

TOP snídaně z americké kuchyně:

  • Lívance s javorovým sirupem - lívance nebo palačinky se sladkým javorovým sirupem jsou americká snídaňová klasika. Javorový sirup sice nepatří mezi nejlevnější suroviny, ale díky němu nebudete na dochucení lívanců potřebovat žádnou další ingredienci navíc.
  • Vejce a slanina - čím více slaniny si k vajíčkům dopřejete, tím dokonalejší vaše americká snídaně bude. Recept je opravdu jednoduchý a přitom tak chutný. Navíc vám dodá energii na půlku dne.
    Náš tip: Na pánvi rozehřejte pár kapek olivového oleje a připravte na něm vejce (volské oko nebo smaženici), na vejce položte plátek sýra, aby se roztekl a posypejte pažitkou. Mezitím zlehka osmahněte pár pásků slaniny. Jako přílohu dokřupava opečte tousty.

Americká snídaně

  • Lívance se slaninou - pro nás možná zvláštní, v Americe však zcela normální kombinace. Udělejte si několik lívanců, poskládejte je na sebe a navrch dejte pár plátků opečené slaniny. Když celou dobrotu přelijete ještě javorovým sirupem, budete se cítit jako pravý Američan.
  • Vafle s ovocem a javorovým sirupem - vafle jsou v Americe stejně oblíbené jako lívance. Dozdobte si je čokoládou, ovocem, javorovým sirupem nebo čímkoliv, o co si zrovna váš mlsný jazýček řekne.
  • Tousty s burákovým máslem - burákové máslo budete buď milovat, nebo ho nesnášet. V USA ho jedí po kilech. Vy ho zpočátku můžete vyzkoušet namazat třeba na chleba nebo na toust. Jak vám chutná?
  • Cornflakes na všechny způsoby - pokud nemáte doma cornflaky, pravou americkou snídani prostě nevytvoříte. Američané se přitom drží pravidla: čím více ingrediencí a barev, tím lépe uděláte.

Chutnalo by vám, kdyby vás doma pohostili Američané? A jaká je vaše snídaně?

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 39.490 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
19.07. - 26.07.2023
2023 New York Bohatý program po New Yorku s ubytováním kousek od Manhattanu a přímým letem z Prahy do NYC v doprovodu Tomáše Maříka. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 73.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
12.09. - 27.09.2023
2023 USA jihozápad Národní parky - např. Joshua Tree, Canyonlands, Zion, Grand Canyon, Arches, Yosemite, Sequoia + Las Vegas a San Francisco + Alcatraz v doprovodu Jiřího Koubka. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 36.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
01.12. - 08.12.2023
2023 New York Exkluzivní poznávací program s návštěvou památek, muzeí, mrakodrapů a nejslavnějších částí New Yorku v adventním období. Zájezd doprovází Martin Šolín. více zde »
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
12.06. - 27.06.2023
2023 USA jihozápad Národní parky + nejzajímavější velkoměsta států Kalifornie, Arizona, Utah, Nevada v doprovodu českého průvodce více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
15.05. - 30.05.2023
2023 USA jihozápad Nejslavnější národní parky v kombinaci s velkoměsty států Kalifornie, Arizony, Utahu a Nevady v doprovodu Martina Šolína více zde »
Zobrazit další zájezdy