Méně známý, zato neméně krásný americký národní park Capitol Reef

Capitol Reef patří k méně známým národním parkům USA. I přes to má co nabídnout a je dobře dostupný. Pokud tedy budete mít cestu kolem, určitě se zde zastavte.

 

Národní park Capitol Reef se rozkládá v jižní části amerického státu Utah. Národním parkem byl vyhlášen v roce 1971 a svůj název získal podle zdejšího světlého skalního masivu, který připomíná budovu washingtonského Capitolu v hlavním městě USA. Národní park Capitol Reef je rozlehlý 978,95 km2, jeho území tvoří 160kilometrové skalnaté pásmo Waterrpocket Fold, které zahrnuje řadu poutavých kaňonů, skalních mostů i kopulí.

Národní park Capitol Reef, Utah, USA

Národní park Capitol Reef autem nebo pěšky?

Napříč národním parkem vedou jen dvě silnice. První z nich je silnice č. 24, která spojuje východ a západ parku (vede mezi městy Torrey a Hanksville). Provede vás po nejzajímavějších místech národního parku a několik jejích zastávek vám umožní vydat se na pár krátkých turistických tras. Využít můžete i zdejší scénickou cestu, která také nabízí spoustu zajímavých zastavení. V parku nechybí návštěvnické centrum. Za poznáním parku určitě doporučujeme vyrazit po svých. Krajina Capitol Reef je totiž jako stvořená k túrám a procházkám.

Hlavní atrakce národního parku Capitol Reef

Národní park Capitol Reef tvoří pestrobarevná krajina složená ze skal červených, oranžových, až fialových odstínů. Zahrnuje pískovcové útvary, monolity, útesy, kaňony i překrásná údolí. K nejznámějším atrakcím parku patří skalní útvary Capitol Dome, Castle nebo Chimney Rock. Pěkný výhled je z vyhlídky Panorama Point.

Fruita škola - Národní park Cpitol Reef, USA

Civilizace v Capitol Reef

Cestou napříč parkem Capitol Reef rozhodně neminete staré historické město Fruita, ve kterém se v minulosti hojně pěstovalo ovoce (fruit). Po osadnících, kteří se v roce 1880 usadili v údolí řeky Fremont River Valley a začali pěstovat ovoce, tu dnes zbylo několik historických budov, včetně působivě zrenovované historické dřevěné školy, která je hned u silnice. Kousek odsud pak můžete narazit na indiánské skalní obrazce (petroglyfy), které na zdejší skalní stěny vyryli původní obyvatelé oblasti.

  

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.