Jsme tu pro vás již od roku 1993
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Objevte s námi krásy města Santa Monica

Pojeďte se s námi „slunit“ na pláže města Santa Monica, které si zahrály v nejednom filmovém záběru.

Santa Monica je americké město ve státě Kalifornie (USA). Spadá pod Los Angeles - nachází se západně od jeho centra. Především díky svému příjemnému klimatu se Santa Monica během 20. století stala nejen vyhledávaným turistickým centrem, ale i sídlem. Dnes zde žije téměř 90 tisíc obyvatel a oblíbenou adresou se Santa Monica stala i pro nejednu americkou celebritu.

Santa Monica Beach, USA

Santa Monica, město kultury

Milujete Hollywood a kulturu? Santa Monica nabízí spoustu turistických atrakcí, v čele se slavným Hipodromem na přístavním molu s velkým historickým kolotočem z roku 1916. Ve městě se nachází také stará kina s nezapomenutelnou atmosférou, některá z nich zažila dokonce premiéry slavných filmů 20. století. 

Zlaté pobřeží Santa Monica

Pokud jde o sport, nelze nezmínit, že je Santa Monica nepsaným hlavním městem skateboardingu a dalších moderních pouličních sportů. Její hlavní předností jsou ale pláže, přezdívané „Zlatým pobřežím“. Ocení je jak milovníci surfingu, tak koupání či opalování. Slunce zde svítí v průměru 328 dní v roce. Kromě pláží, které lemují celé pobřeží města, zde najdete příjemné parky jako stvořené k odpočinku a klidnému posezení.

Santa Monica Pier - molo - USA

Pojeďte s námi nachytat bronz na pláž, kterou mají v hlavě všichni spojenou se slavnou Pobřežní hlídkou. Kromě seriálu s Pamelou Anderson si Santa Monica Beach zahrála také ve velkofilmech jakou jsou Titanic, Forrest Gump, Iron Man a mnoha dalších.

Jedna z nejznámějších pláží na světě si navzdory oblíbenosti zachovává svou městsky romantickou atmosféru. Po slunění na pláži se pak můžete večer vydat do malebných ulic Santa Monicy a navštívit některou z místních vyhlášených kaváren či barů, nebo se prostě jen tak procházet městem a pozorovat pouliční umělce a kolemjdoucí.

Nejfotogeničtější místa města Santa Monica

Fotkám města a pláže Santa Monica nejvíce sluší západ slunce. V žádném turistickém fotoaparátu ale nechybí ani top atrakce oblíbené losangelské destinace - molo Santa Monica Pier, z roku 1909 s ruským kolem a historickým kolotočem. Američané jej považují za významnou památku. Kousek od ruského kola se nachází další zajímavost - po 4 tisících kilometrech zde končí pověstná silnice Route 66.

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 37.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
12.07. - 19.07.2023
2023 New York Týdenní nabitý poznávací program po New Yorku v doprovodu skvělého českého průvodce více zde »
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
12.06. - 27.06.2023
2023 USA jihozápad Národní parky + nejzajímavější velkoměsta států Kalifornie, Arizona, Utah, Nevada v doprovodu českého průvodce více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
15.05. - 30.05.2023
2023 USA jihozápad Nejslavnější národní parky v kombinaci s velkoměsty států Kalifornie, Arizony, Utahu a Nevady v doprovodu Martina Šolína více zde »