Jsme tu pro vás již od roku 1993
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Po stopách celebrit na Hollywood Boulevard

Chodník slávy (Walk of Fame) táhnoucí se po ulicích Hollywood Boulevard a Vine Street patří mezi nejznámější památky v Los Angeles v USA a je jednou z mála atraktivit, které jsou zdarma. Vydejte se s námi na procházku mezi hvězdami a otisky končetin slavných.

Hollywood USA

Vznik Chodníku slávy (Walk of Fame)

První nápady o založení Walk of Fame na znamení pocty celebritám se objevily v roce 1953. Už od první chvíle se počítalo se symbolem hvězdy, jejíž cípy by směřovaly do všech stran - stejně jako sláva oceněných umělců. Hvězda na hollywoodském Chodníku slávy má podobu růžové dlaždice zasazené do černého čtverce. Uprostřed hvězdy je zlatým písmem vyryto jméno oceněného a symbol oblasti, v níž se proslavil. Slavní jsou oceňovaní celkem v pěti oborech: filmová kamera, televize, rádio, hudba a divadlo a živá vystoupení.
Hollywoodský Chodník slávy se stal populárním a rychle rostl také počet oceněných hvězd. V roce 1994 se dokonce musely hvězdy rozšířit z původního Hollywood Boulevard na ulici North La Brea Avenue. Ve stejnou dobu přibyla 2 000. hvězda, kterou získala Sophia Loren. Dnes se počet hvězd blíží 3 tisícům.

Pár kroků od Hollywood Boulevard

Mann´s Chinese Theatre – před čínským kinem jsou v betonu zvěčněny otisky rukou a nohou populárních umělců. Není jich sice tolik jako hvězd, ale nechybí Michael Jackson, Julia Roberts nebo Johnny Depp. Před vchodem se pravidelně konají nejslavnější filmové premiéry. Téměř denně tu postávají lidé v kostýmech, kteří si sem ze všech koutů světa přijeli přivydělat napodobováním slavných. Vyfotit se tak můžete se Supermanem, Elvisem nebo Pamelou Anderson.
Kodak Theatre – právě zde se od roku 2001 předávají populární filmoví Oscaři. Supermoderní pětipatrová budova vás upoutá nejen svou atmosférou. Na jejích zdech najdete vyvěšené názvy vítězných filmů a rok ocenění, díky čemuž můžete zavzpomínat na největší filmové hity. 

Hollywood star, USA

Kuriozity hollywoodského Chodníku slávy

  • Za umístění hvězdy na Chodník slávy umělci platí. Ceremoniál a výroba hvězdy přijde na 30 tisíc dolarů.
  • Historicky první hvězdu dostala herečka Joanne Woodward v únoru 1960.
  • Prvním umělcem, který má na Chodníku slávy dvě hvězdy, byl zpěvák Michael Jackson (první jako člen Jackson Five, druhou za vlastní sólovou kariéru). Nejvíce hvězd, a tedy hvězdy ve všech kategoriích, získal zpívající kovboj Gene Autry.
  • Na Chodníku slávy v Hollywoodu nemá hvězdu žádný Čech.
  • Nicméně narazíte tu i na několik hvězd z animovaných filmů – Mickey Mouse, Simpsonovi, Shrek nebo Kačer Donald. Ocenění získalo rovněž několik psích hrdinů – pes Strongheart, Rin Tin Tin nebo Lassie.
vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 37.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
12.07. - 19.07.2023
2023 New York Týdenní nabitý poznávací program po New Yorku v doprovodu skvělého českého průvodce více zde »
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
12.06. - 27.06.2023
2023 USA jihozápad Národní parky + nejzajímavější velkoměsta států Kalifornie, Arizona, Utah, Nevada v doprovodu českého průvodce více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
15.05. - 30.05.2023
2023 USA jihozápad Nejslavnější národní parky v kombinaci s velkoměsty států Kalifornie, Arizony, Utahu a Nevady v doprovodu Martina Šolína více zde »