Jsme tu pro vás již od roku 1993
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Poloostrov Monterey se vám bude líbit

Nejkrásnější část západního pobřeží USA je poloostrov Monterey. Je zcela jiný, než zbytek Kalifornie. Vládne tu pohoda, méně nápadná, ale půvabná architektura. Největší kouzlo místům dodává pobřeží, které je jako stvořené k pozorování západů slunce. Ráj nejen pro romantické duše.

Pokud někde chcete zabrzdit a nasát poklidnou atmosféru zdejšího kraje, je to právě zde, na pobřeží poloostrova Monterey.

Monterey v Kalifornii, USA

Malebný poloostrov Monterey

  • Monterey - město a jeho blízké okolí očarovaly nejednoho slavného umělce, který se tu rozhodl žít nebo tvořit (např. spisovatel Steinbeck). V minulosti proslulo rybolovem a výrobou sardinek. Dnes je město zejména turistickým centrem poloostrova. K nejznámějším místům patří historické molo Fisherman Wharf z roku 1870.
  • Monterey Bay - jedno z nejlepších míst na západním pobřeží USA pro sledování velryb (s nejdelší sezónou v Kalifornii). Najdete tu také Monterey Bay Aquarium - velkolepé mořské akvárium - jednu z nejoblíbenějších atrakcí celé Kalifornie. Krmili jste někdy mořské rybky, vydry nebo tučňáky? Dotkli jste se rejnoka nebo pozorovali kouzelné medúzy? Tady můžete.
  • Pacific Grove – městečko z roku 1889, které bylo založeno jako náboženská obec. Dlouhá léta se zde nemohl pít alkohol, tančit ani číst noviny. Dodnes se tu zachovaly dřevěné domky, z nichž mnohé byly upraveny na hostince. V okolí se rozkládají nádherné přímořské parky. Na pobřeží vyčnívá maják Point Pinos Lighthouse, který je nejstarším dodnes používaným majákem v Kalifornii.
  • Carmel by the sea - městečko, kde je pochován páter Serra (misionář, který sem připlul se španělskými dobyvateli a po pobřeží založil řetězec misií, které měly za úkol šířit křesťanství mezi původní obyvatele a následně je ovládnout). Dnes město vábí zejména svými kvetoucími nádvořími a malebnými uličkami, které jsou plné obchůdků, které svádí k nakupování nejen místních produktů a uměleckých děl. Procházka městem nebo carmelské pláže jsou příjemným způsobem, jak strávit volný čas na poloostrově Monterey.

Monterey, USA

Blízké okolí Monterey

Nedaleko poloostrova Monterey se nachází Point Lobos, místo kde se zem a voda dramaticky setkávají ve skalnatých útesech. Nabízí krásný výhled a pěší vycházky pobřežím. Neméně působivé je skalnaté pobřeží Big Sur. Oblíbeným cílem je například vodopád McWay Falls, populární pláž Pfeiffer Beach, Point Sur State Historic Park s majákem z roku 1889 a jeskyně s nalezištěm jadeitů. Velkou část území zaujímá chráněný Los Padres National Forest.  

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 37.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
12.07. - 19.07.2023
2023 New York Týdenní nabitý poznávací program po New Yorku v doprovodu skvělého českého průvodce více zde »
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
12.06. - 27.06.2023
2023 USA jihozápad Národní parky + nejzajímavější velkoměsta států Kalifornie, Arizona, Utah, Nevada v doprovodu českého průvodce více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
15.05. - 30.05.2023
2023 USA jihozápad Nejslavnější národní parky v kombinaci s velkoměsty států Kalifornie, Arizony, Utahu a Nevady v doprovodu Martina Šolína více zde »