Jsme tu pro vás již od roku 1993
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Pouštní národní park Joshua Tree

Národní park Joshua Tree se nachází v jihu Kalifornie v USA. Na jeho území o rozloze 3 200 km2, které bylo v roce 1994 prohlášeno za národní park, se setkávají dvě pouště – Mohavská a Coloradská. Dva zcela odlišné ekosystémy.

Národní park Joshua tree, USA

Národní park Joshua Tree

Hlavní atrakcí parku je strom juka krátkolistá (anglicky Joshua Tree), která je charakteristická pro oblast Mohavské pouště. Zejména pak v národním parku Joshua Tree, který podle tohoto unikátního stromu získal i své jméno.
V národním parku roste kolem 800 druhů (převážně cévnatých) rostlin a žije v něm přes 250 druhů ptáků. Nejvyšším bodem parku je 1 772 metrů vysoká hora Quail Mountain. Nejníže položeným (540 m) je akvadukt na řece Colorado River. Národní park Joshua Tree ročně navštíví kolem 1,3 milionu lidí.

Zajímavosti v národním parku Joshua Tree

K TOP místům národního parku Joshua Tree patří:

  • Black Rock Canyon - fotografy oblíbené místo plné juk, kaktusů, jalovců a další pouštní vegetace, nejkrásnější je od konce února do května, kdy všechno kolem kvete.
  • Convington Flats - v této části parku najdete nejvyšší stromy Joshua Tree z celého parku, z vrcholu Eureka Peak je potom krásný výhled na palmové háje Palm Springs.
  • Cottonwood Spring - oáza, kam se zlatokopové během zlaté horečky pravidelně zastavovali k doplnění zásob pitné vody.
  • Jeskyně Indian Cove - jeskyně jsou lákadlem zejména pro lezce po skalách, pokud skalám příliš neholdujete, možná vás zaujme procházka indiánskou stezkou lemovanou jukami a pouštní vegetací.
  • Skull Rock - k oblíbeným zastávkám v parku patří skalní formace Skull Rock připomínající lebku.
  • Keys View - nabízí krásný výhled na údolí Coachella Valley a za dobrého počasí až na mexickou horu Signal Mountain.

Národní park Joshua Tree, USA

Oblíbenou součástí parku jsou tzv. nature trails - turistické stezky s přírodními zajímavostmi. Nejdelší z nich má jen 2 km a nabízí nezapomenutelné výhledy a procházku mezi rozkvetlými stromy. Pěší turistiku tu můžete provozovat i na delších trasách. Nejdelší z nich vede do oázy Lost Palms a má téměř 12 km.

Kdy navštívit národní park Joshua Tree

Národní park Joshua Tree je přístupný celý rok. Hlavní sezona probíhá od podzimu do jara, kdy jsou teploty a počasí přívětivější. V parku převládá pouštní klima, které se vyznačuje minimálními srážkami a vysokými teplotami v létě a velmi nízkými nočními teplotami v zimě. 

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 37.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
12.07. - 19.07.2023
2023 New York Týdenní nabitý poznávací program po New Yorku v doprovodu skvělého českého průvodce více zde »
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
12.06. - 27.06.2023
2023 USA jihozápad Národní parky + nejzajímavější velkoměsta států Kalifornie, Arizona, Utah, Nevada v doprovodu českého průvodce více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
15.05. - 30.05.2023
2023 USA jihozápad Nejslavnější národní parky v kombinaci s velkoměsty států Kalifornie, Arizony, Utahu a Nevady v doprovodu Martina Šolína více zde »