Procházka po Údolí smrti (Death Valley) v USA (2. díl)

V minulém díle tohoto článku jsme si přiblížili pár základních faktů k Údolí smrti (Death Valley) v USA. Co zajímavého je v této unikátní lokalitě k vidění a co se tu dá při tak vysokých teplotách zažít?

 

Údolí smrti, USA

Zajímavá místa v Údolí smrti

Hlavními atrakcemi Death Valley jsou Badwater Basin (- 86 m.n.m.), nejníže položené místo v Severní Americe, nebo Scotty’s Castle - tvrz z dvacátých let 20. století, v níž přebýval Walter Scott, jedna z nejznámějších postav historie Údolí smrti.

Neměli byste také vynechat vyhlídkové místo Dante’s view, které nabízí úchvatný pohled na celé údolí. Za vidění stojí i písečné duny, které je možné spatřit na několika místech Údolí smrti.

V souvislosti s těžbou nerostných surovin, která v Údolí smrti odstartovala v druhé polovině 19. století, vznikla v Death Valley řada měst a osad, která byla později opuštěna. I jejich pozůstatky jsou dnes oblíbenými turistickými atrakcemi.

Co dělat v Death Valley?

Jaké aktivity nabízí Údolí smrti? K těm nejběžnějším patří výlety do okolí a turistika. Údolí nabízí k výběru několik tras, které jsou zpravidla krátké a nenáročné. Jakákoliv fyzická aktivita je tu totiž vzhledem k teplotám velmi náročná. Zkušenější turisté se vydávají mimo značené stezky divokou pouští. Trasy ve vyšších polohách bývají schůdné jen v létě, od podzimu do jara jsou totiž kopce v okolí zahaleny pokrývkou sněhu.

K oblíbeným aktivitám v kalifornském Death Valley patří také cykloturistika, ve Furnace Creek resortu nejdete udržované oázové golfové hřiště o osmnácti jamkách.

Ať už však v Death Valley děláte cokoliv, nezapomeňte, že je třeba mít u sebe (zejména v létě) dostatek vody.

Death Valley - pohybující se kameny

Záhada Údolí smrti

S Death Valley se pojí nejedna zvláštnost. Jednou z nich je ta, která se váže k pohybujícím se kamenům. V jedné z těžko přístupných a odlehlých částí Údolí smrti leží vyschlé jezero Racetrack Playa. Po jeho povrchu se čas od času pohybuje asi 200 kamenů. Nikdo neví, jak a proč. Některé jsou přitom více než 300 kg těžké. V rozpraskané půdě po nich zůstávají i několik set metrů dlouhé rýhy, které se vzájemně sbíhají a kříží. Stopy lidí nebo zvířat se vedle těchto rýh však nikdy neobjevily, nebyla potvrzena ani žádná jiná příčina spojená s přírodními vlivy. Pohybující kameny tak i nadále zůstávají neobjasněnou záhadou...

 

Přečtěte si také článek:

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.