Jsme tu pro vás již od roku 1993
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Symboly a ikony Ameriky

Co se vám vybaví, když se řekne Amerika? Čím je pro vás USA? A jak na tyto otázky odpovídají turisté, kteří do Ameriky každým rokem přijedou?

Kromě státní vlajky – pruhů a pěticípých hvězd, dolaru a americké hymny turisté nejčastěji zmiňovali následujících patnáct odpovědí, některé vás možná překvapí.

 1. Socha svobody - více než 46 metrů vysoká dáma s paprskovitou čelenkou a pochodní patří mezi nejznámější symboly USA. Měděná socha je darem francouzských občanů na znamení přátelství mezi oběma zeměmi.
 2. Americký fotbal - branková sportovní hra pro 11 hráčů s oválným míčem je jednou z prvních věcí, kterou si lidé s Amerikou spojují.
 3. Americký orel - orel bělohlavý, pták, který se stal symbolem Spojených států amerických je mimo jiné hlavní postavou na lícové straně pečeti. Vyobrazen je tu za letu, na prsou nese srdeční štítek s modrou hlavou štítu, pod kterou je šest svislých červených pruhů na stříbrném poli, čímž dohromady symbolizují původních třináct států USA.
  Americký symbol - orel bělohlavý
 4. Koblížky doughnuts - o amerických koblížcích s cukrovou polevou jste si mohli přečíst v jednom z minulých článků. Mezi americkými ikonami tato populární pochoutka určitě nesmí chybět.
 5. Barack Obama - mezi osobnostmi, které se turistům vybaví když slyší o USA, je i současný americký prezident.
 6. Holywood - filmová studia, proslulí herci a nezapomenutelné filmy vznikající právě v USA (přesněji v Los Angeles) k Americe rozhodně patří.
 7. Bílý dům - turisté mezi ikony USA jednoznačně řadí prezidenta a jeho washingtonské sídlo.
 8. Coca cola - původně ji namíchal americký lékárník proti migréně a bolesti zubů a zad. Dnes je Coca-cola světově proslulou značkou s příběhem fenomenálního marketingového úspěchu.
 9. Santa Claus – druhou nejčastěji zmiňovanou osobností byl s podivem obtloustlý chlapík s bílým plnovousem, v červeném oblečku a čepici s úsměvem na rtech Santa Claus, který je symbolem zejména vánočního období v Americe.
  Santa Claus - ikona USA
 10. Hamburger - turisté nezapomínali ani na absolutní klasiku v podobě hamburgeru.
 11. Baseball - je tradičním americkým sportem a spolu s americkým fotbalem patří v USA k nejoblíbenějším, a zřejmě se to o nich ví, protože i tyto dva sporty byly zmiňované mezi nejčastějšími odpověďmi k symbolům Ameriky.
 12. Golden Gate Bridge - dalším, pro některé možná méně očekávaným symbolem je podle průzkumu červený most v San Francisku.
 13. Halloween - populární svátek připadá vždy na 31. října, kdy se americké ulice rozzáří svítícími dýněmi, mezi nimiž pobíhají děti ve strašidelných kostýmech.
 14. Hranolky - vedle hamburgeru a amerických koblížků se do první dvacítky dostaly i hranolky, které v Americe koupíte na každém kroku. Nejde sice o kulinářskou specialitu s původem v Americe, to ale turistům zřejmě nevadí, s USA hranolky mají spojené.
 15. Džíny - oproti hranolkám své kořeny v Americe mají. I když se to nezdá, nejsou nejmladší - první džíny vznikly kolem roku 1870. Nejprve sloužily kovbojům a zlatokopům, v padesátých letech se zalíbily teenagerům a pak už se začaly šířit řetězovou reakcí po celém světě.
vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 39.490 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
19.07. - 26.07.2023
2023 New York Bohatý program po New Yorku s ubytováním kousek od Manhattanu a přímým letem z Prahy do NYC v doprovodu Tomáše Maříka. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 73.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
12.09. - 27.09.2023
2023 USA jihozápad Národní parky - např. Joshua Tree, Canyonlands, Zion, Grand Canyon, Arches, Yosemite, Sequoia + Las Vegas a San Francisco + Alcatraz v doprovodu Jiřího Koubka. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 36.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
01.12. - 08.12.2023
2023 New York Exkluzivní poznávací program s návštěvou památek, muzeí, mrakodrapů a nejslavnějších částí New Yorku v adventním období. Zájezd doprovází Martin Šolín. více zde »
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
12.06. - 27.06.2023
2023 USA jihozápad Národní parky + nejzajímavější velkoměsta států Kalifornie, Arizona, Utah, Nevada v doprovodu českého průvodce více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
15.05. - 30.05.2023
2023 USA jihozápad Nejslavnější národní parky v kombinaci s velkoměsty států Kalifornie, Arizony, Utahu a Nevady v doprovodu Martina Šolína více zde »
Zobrazit další zájezdy