Jsme tu pro vás již od roku 1993
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
USA USA Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

2024 USA středozápad

FIRST MINUTE

Drsné Skalisté hory, horská jezera, nejstarší fascinující národní park USA - Yellowstone, nekonečné prérie, řada indiánských etnik a mnoho dalšího.


Původní cena: 79 990 Kč | 3 400 EUR* Cena včetně tax: 74 990 Kč | 3 190 EUR*
09.06.2024 - 24.06.2024 Doprava: Letecky Ubytovaní: Hotely Strava: Dle programu Destinace: USA

* Cena je kalkulovaná do 23,5 Kč/EURO

ODLET: 09. 06. z Letiště Václava Havla z Prahy do Denveru.

NÁVRAT: 25. 06. z Denveru na Letiště Václava Havla do Prahy.

PROGRAM: drsné Skalisté hory, panenská horská jezera, nejstarší fascinující národní park USA - Yellowstone, nekonečné prérie, velké pláně, stáda bizonů, řadu indiánských etnik - Apache, Cheyenny, Dakoty, Comanche, Siuoxy, mamutí ostatky, Mesa Verde - jedinečný obytný komplex pueblánských indiánů, národní park Badlands - TOP park amerického západu, Mt. Rushmore a další skvělé pozoruhodnosti středozápadu USA.

UBYTOVÁNÍ: 14x v solidních motelech a hotelech (**/***) se sociálním zázemím (2 - lůžkové pokoje), avizovaná místa ubytování mohou být pozměněna (případné změny sdělíme v pokynech k odletu).

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj ve výši 9 490 Kč / 410 / pobyt.

POKYNY: občané ČR nepotřebují pro cestu vízum, to je nahrazeno elektronickým systémem ESTA, cestující v rámci systému ESTA musí mít biometrický pas, žádost o ESTA povolení si vybavíte každý individuálně!, doporučujeme vyřídit zde: povolení pro vstup do USA - ESTA, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu v minimální výši 25 000 Kč / 1 070 € / osoba (lze i celou cenu), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. i osobně nebo e-mailem, po připsání zálohy (platby) na náš účet, potvrdíme kopii smlouvy zpět, celá platba musí být uhrazena nejpozději do 22. 4. 2024. Poté obdržíte doklad o celkové úhradě. Přibližně 3 týdny před odletem obdržíte finální informace a pokyny, spolu s pokyny obdržíte další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a 23,5 Kč / € (v případě platby v Eurech) Minimální/maximální počet účastníků: 12 osob.
Kapacita zájezdu je omezená pouze na 12 osob. Mikrobus v USA řídí český průvodce, pokud platnost Vašeho pasu vyprší až po Vašem odjezdu ze Spojených států, můžete cestovat, Česká republika patří do skupiny zemí, které patří do “Klubu šesti měsíců”, a občané České republiky mohou tedy cestovat do Spojených států, i když platnost jejich pasu je kratší než 6 měsíců. Přibližně měsíc před odletem obdržíte finální pokyny a další praktická sdělení k zájezdu. Stravujeme se v řetězcích s rychlým občerstvením nebo restauracích (McDonald ‘s, KFC apod.) a téměř denně lze nakoupit vše možné v supermarketech v příznivě dostupných cenových relacích. Nelze dovážet potraviny (omezeně na vlastní riziko), v žádném případě ovoce, zeleninu. Na stravu a nápoje denně kalkulovat kolem 20 – 30 USD.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), sluneční brýle, zcela orientační kapesné ve výši od 350 USD (mimo vstupy), denní teploty 25-32°C.  

CENA ZAHRNUJE: 14x ubytování, zpáteční letenku, letištní, bezpečnostní taxy, palivový příplatek, minibus z letiště na hotel a z hotelu na letiště, pojištění léčebných výloh v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku, vstup na rodeo, dopravu mikrobusem po USA a servis českého průvodce.

CENA NEZAHRNUJE: stravu, příplatek 150 USD (pokrývá poplatky a vstupy zejména do národních parků a jiných objektů vyžadujících hrazení vstupů), *pojištění - v případě zájmu je nutné uvést zájem do smlouvy a částku uhradit spolu s první zálohou při podpisu smlouvy, jinak pojištění nevznikne - více o pojištění + další varianty na https://www.avetour.cz/pojisteni.html A) cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu (varianta C70+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 680 Kč / 72 € / osoba; B) cestovní pojištění (varianta B+CK2) 980 Kč / 42 € / osoba.

1. den

9. 6. neděle – ráno v 7:00 hod. odlet z Prahy leteckou společností British Airways z Letiště Václava Havla přes Londýn do Denveru, přílet v 17:35 hod. místního času, transfer na hotel, nocleh Denver.

2. den

10. 6. pondělí – ráno výjezd do Skalistých hor, stát Colorado (Rocky Mountains), neboli Rockies, kde nás nejprve čeká neuvěřitelná cesta po vysokohorské silnici Trail Ridge až do výšky 3713 metrů, kde se otevře pohled na horské velikány, báječná údolí, alpské tundry a neprostupné lesy, návštěva střediska Alpine, kde podnikneme výlet do přírody, v parku žije řada zvířat včetně losů, medvědů a horských pum, jezera Granby Lake, Shadow Mountain Lake, Grand Lake, Coyote Valley – kratší výšlap s pozorováním losů a sobů, okružní procházka podél překrásného jezera Grand Lake ve výšce 2.880 m. n. m., Cheyenne – stát Wyoming – jedno z nejznámějších country měst divokého západu, město kovbojských nadšenců z pohnuté historie města, z časů šedesátých let 19. století, kdy sem přicházeli různí dobrodruzi, černí paliči alkoholu, hazardní hráči a spekulanti s pozemky, Gunslingers Square s obřím monumentem kovbojských bot/koňů, nocleh Cheyenne, nebo v okolí.

3. den

11. 6. úterý – stát Nebrasca, Scott Bluff Národní památník – Siouxové říkali této hoře Me-a-pa-te – kopec, který lze těžko obejít, obsažné Oregon Trail Muzeum věnované prvním pionýrům Západu a vzpomínkám na Oregonskou cestu, Chimney Rock – Komínová skála – monumentální falický symbol Západu, obrovská homole z vrstev sopečného popela a jílu, Alliance – Carhenge s americkou podobou anglického Stonehenge postavené z 38 Chevroletů, Cadillaců a Plymouthů, nocleh Chadron.

4. den

12. 6. středa – stát Jižní Dakota, Národní park Wind Cave - s velkým výskytem prérijní zvířeny – psouni prérioví, fretky, bizoni, státní park Custer s největším výskytem bizonů na území USA, pohoří Black Hills, které je snad nejtěsněji spjato se sedmi indiánskými kmeny Siouxů, kde po nálezu zlata v r. 1870 došlo k postupnému masakrování původních obyvatel a krvavým potyčkám mezi osadníky a bílými kavaleristy, Wall - proslulý Drugstore nabízející až neuvěřitelné zboží, národní park Badlands - průjezd strhující krajinou NP, TOP park amerického Západu, kdy končí prérie a otevírá se scenérie z „jiné planety“, procházky, vyhlídky apod., nocleh Rapid City.

5. den

13. 6. čtvrtek – Národní památník Crazy Horse Mountain – dosud nedokončená gigantická socha indiánského válečníka Šíleného koně, Mt. Rushmore - největší kamenné sousoší v USA, kde jsou vytesány a vyřezány do žuly 4 nejvýznamnější prezidenti země, Deadwood – jedno z nejslavnějších westernových měst zlaté horečky, možnost vypít škopek piva v legendární hospodě, kde v r. 1876 skončil život Divokého Billa, odpoledne přejezd do státu Wyoming, dojezd k osamělému, 376 metrů vysokému skalisku Devil´s Tower, kterému se na světě nic nepodobá, místo kde proslulý režisér Steven Spielberg natáčel film Blízká setkání třetího druhu, nocleh Gillette.

6. den

14. 6. pátek – přejezd do Montany k národnímu památníku u Little Bighorn, kde došlo k historickému vítězství indiánského kmene dakotských (lakotských) Siouxů nad vojsky generála Custera, odpoledne přesun do města Cody, které je připomínkou památky na Buffalo Billa alias Williama Frederika Codyho – návštěva skvělého muzea, velmi dobře mapujícího drsné období sporů indiánů a přistěhovalců z Evropy, město, které se zastavilo v čase Divokého západu, na každém kroku na vás dýchá duch starých časů, večer možná návštěva některého z mnoha salonů, nocleh Cody.

7. den

15. 6. sobota – návštěva nejstaršího a nejslavnějšího národního parku USA slavného Yellowstonu, kterému se po svém objeviteli říkalo Colterovo peklo, neboť sopečná kotlina hluboko pod povrchem je velmi aktivní, místa, kde se úzkými štěrbinami ženou gejzíry vřící vody, krajina je poseta bahenními vřídly, barevnými bazénky, čirými jezery a zarostlými hustými lesy s bizony, losy, vlky a medvědy, svým přírodním bohatstvím nemá tento park ve světě obdoby, nocleh v Montaně v Gardineru, nebo v Livingstonu.

8. den

16. 6. neděle – z Gardineru/Livingstonu opět vjezd do Yellowstonu, který projedete ještě z druhé strany a programově zrealizujeme zbylou část parku, odpoledne vjezd do Národního parku Grand Teton, který vyniká strmými horskými hřbety, jedná se o nejostřejší hradbu hor v USA, které francouzským traperům po mnoha měsících odloučení připomínaly prsa jejich manželek, procházky a vyhlídky mezi těmito krasavci, nocleh mezi Jackson – (prohlídka centra s nádherným stylovým náměstím, kterému dominují brány z pravých jeleních parohů) a Idaho Falls.

9. den

17. 6. pondělí – stát Idaho, národní památník Craters of the Moon – měsíční krátery s lávovou oblastí, plnou tunelů, sopečných kráterů a jeskyní, nenáročná procházka po North Crater Flow Trail, Shoshone Falls – vodopády na řece Snake nazývané Niagara Západu, nocleh Twin Falls.

10. den

18. 6. úterý – Bonneville – rychlostní dráha vybudována na vyschlém solném jezeře, kde bylo dosaženo mnoha rychlostních rekordů, Salt Lake City – ústředí mormonské církve s katedrálou Mormon Temple, poutavým muzeem a rodným domem vůdce církve Birghama Younga, Capitol Hill – sídlo utažského státního kapitolu s jedinečnou vyhlídkou na město, podíváme se rovněž na břeh Velkého solného jezera, případně i k solným pláním západně od města, nocleh Salt Lake City.

11. den

19. 6. středa – nedaleko na jih od Salt Lake City leží Timpanogos Caves – krápníkové jeskyně ukryté v hřebeni vysoké hory, kam vystoupáme pěšky po úzké horské pěšině s dech beroucí vyhlídkou, přejezd do státu Colorado do Národního památníku Colorado National Monument – proláklina vzniklá erozí měkčích vrstev půdy – překrásné vyhlídky s nenáročnými procházkami, nocleh Grand Junction, nebo Montrose.

12. den

20. 6. čtvrtek – Black Canyon – Černý kaňon – velmi zajímavý a ojedinělý park, který vás ohromí hloubkou s řekou Gunnyson, impozantní vyhlídka Painted Wall, zlatokopecké městečko Silverton, Mesa Verde – jedinečný obytný komplex pueblánských indiánských předků rozkládající se na náhorní planině 24 x 32 km, prohlídky nejzajímavějších pasáží této pozoruhodné lokality, nocleh Durango.

13. den

21. 6. pátek – National park Great Sand Dunes – písečné duny, které se v této oblasti vyskytují díky převládajícím západním větrům, které zde miliony let unáší jemný písek z hor San Juan, zbyde-li čas, vydáme se ještě při sjezdu z hory do malého Národního parku Zahrady Bohů s několika ostrými jehlami a pokroucenými věžemi z rudého pískovce, nocleh Colorado Springs.

14. den

22. 6. sobota – Pikes Peak – 4.303 metrů vysoká hora na kterou vás vyvezeme po dech beroucí silnici našimi vozidly, abyste z tak obrovské výšky mohli spatřit kromě jiných fantastických scenérií i 100 km vzdálený Denver, odpoledne dojezd do hlavního města Colorada Denveru – vyhlídka na kopuli Státního kapitolu, která je vyložená rudým onyxem s hezkým pohledem na město a Skalisté hory, nákupy v obrovském supermarketu, Denver – nocleh.

15. den

23. 6. neděle – dopoledne transfer na letiště, v 19:30 odlet opět přes Londýn zpět do České republiky.

16. den

24. 6. pondělí – odpoledne v 16:35 přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo na případnou změnu programu s ohledem na letový řád nebo na místní podmínky.
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK).

LAST MINUTE
Cena včetně tax: 32.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
01.12. - 08.12.2023
2023 New York Exkluzivní poznávací program s návštěvou památek, muzeí, mrakodrapů a nejslavnějších částí New Yorku v adventním období. Zájezd doprovází Martin Šolín. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 36.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
08.12. - 15.12.2023
2023 New York Týdenní nabitý poznávací program po New Yorku v předvánoční atmosféře. Zájezd doprovází průvodce Martin Šolín. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 36.990 Kč
délka pobytu:
8 dní

termín:
23.02. - 01.03.2024
2024 New York Mimořádně bohatý program po New Yorku s návštěvou všech významných památek v doprovodu skvělého českého průvodce. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 75.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
05.06. - 20.06.2024
2024 USA jihozápad Poznejte skvostné národní parky, velkoměsta, skalní monumenty, indiánské rezervace a další úchvatná místa v doprovodu českého průvodce. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 74.990 Kč
délka pobytu:
16 dní

termín:
09.06. - 24.06.2024
2024 USA středozápad Drsné Skalisté hory, horská jezera, nejstarší fascinující národní park USA - Yellowstone, nekonečné prérie, řada indiánských etnik a mnoho dalšího. více zde »
Zobrazit další zájezdy